Tunne meie tegijaid – Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum


Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum annab elamuse väga mitmel tasandil. Ateljeehoone ise on vaatamisväärsus omaette olles üks väheseid säilinud maju 19. sajandist Paldiski linnas. Muuseum tutvustab Amandus Adamsoni elu ja kunsti. Kõrvalhoone toimib kunstigaleriina ning aias toimuvad suvisel ajal vabaõhuüritused. Toimub ka savivoolimine.

Puitpitsi ja uhke tuulelipuga ateljeemuuseumi maja koos aiaga on justkui mõeldud inspireerima loovat tegevust vabas õhus. Suures aias võib igaüks leida omale meelepäraseid motiive kas akvarelli või joonistuste tegemiseks. Aia uhkuseks on Amandus Adamsoni istutatud võimas lehis, mis palaval suvepäeval pakub mõnusat varju. Vabas õhus loovustunnid toimuvad vastavalt kokkuleppele kevadest sügiseni.

Sa pole kunagi Paldiskis käinud? Või käisid viimati siis, kui linna ümbert kadusid okastraadid? Ja Sa tahaksid sellest põneva ajalooga linnast rohkem teada saada?

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi ja taverni Peetri Toll poolt pakutav ajaloo-orienteerumismäng “Avasta Paldiski” on hea võimalus Paldiski linna tavapärasest külastusest huvitavamal ja mängulisemal viisil tundma õppida.

Porikuu festivali raames toimub 20.oktoobril Jutuõhtu ateljeemuuseumis.