Tunne meie tegijaid – Mõnuste Juustukoda


Mõnuste Juustukoda asub Linnumetsa talu õuel Mõnuste külas, Saue vallas Harjumaal.

Tooted sünnivad õnnelike lehmade kontrollitud kõrge kvaliteediga piimast. Me teame nende lehmade nimesid ja tervitame neid aasta ringi õues karjamaal. Kõik tänased ja homsed Mõnuste Juustukoja tooted on valmistatud traditisiooniliste meetoditega ning võimalikult naturaalselt ilma kunstlike lisaaineteta, sest me usume, et looduslähedane elustiil on ainuke, millel on pikemas perspektiivis tulevikku.

Maitsvat käsitööjuustu saab iganädalaselt tellida kodulehelt www.juustukoda.ee. Esmaspäeva õhtuks kogume tellimused ja kolmapäeval-neljapäeval toome Teile kauba koju.

Lisaks käsitööjuustu valmistamisele viime läbi mozzarella valmistamise õpitubasid koos põhumaja tuuriga. Koolituse jooksul selgub, mis on piim ja mida kõike sellest teha saab. Kuidas sündis juust ja milliseid erinevaid juuste maailmas leidub. Praktilise õpitoa käigus saab selgeks lihtsalt ja koduste vahenditega jogurti ning kodujuustu valmistamine ja juustu tegemise põhitõed. Sealsamas saab maiustada värskest juustust suupistetega ja loomulikult avaneb kõikidel osavõtjatel võimalus oma käega juustumassi voolida, et sellest koju kaasa viimiseks imemaitsev mozzarellapärg punuda.

Lisainfo: info@juustukoda.ee, +372 5657 3573

Meie tegemistest saad vaadata lähemalt: Maahommik meil külas.