Tunne meie tegijaid – Padise mõis


Padise mõis asub Tallinnast 50 kilomeetri kaugusel Keila-Haapsalu maantee ääres Padise vallas, Lääne-Harjumaal. Mõisahoone asub 13. sajandil rajatud Padise kloostri kõrval. Ümbrus on meeldivaks peatuskohaks nii ametlikeks üritusteks, pere väljasõitudeks kui ka pühapäevasteks lõunateks sõpradega.

Mõisa peahoone on täielikult renoveeritud, lisaks on uuesti välja ehitatud mõisaga ühenduses olev kunagine teenijatemaja. Tegutsev hotell ja restoran võtab külastajaid vastu iga päev. Suviti on avatud ka väliterrass, millelt avaneb ainulaadne vaade Padise kloostrile. Tundub uskumatu, et klooster asus kunagi mere kaldal, veerikka jõe suudmes.

Mõis kuulub von Rammide perekonnale, kes elasid Padisel juba aastast 1622. Rammide suguvõsa kroonika pajatab nii Rootsi kuninga Gustav II Adolfi suuremeelsusest nende perekonna suhtes kui ka Peeter I külaskäigust Padisele.

Ajalooliselt põnevas ja imeilusas mõisakompleksis töötab nii hotell kui restoran. Butiikhotellis on kokku 20 kahekohalist hotellituba, mis on maitsekalt sisustatud ning kus viibides tekib tunne, et oled ka ise tõeline mõisaproua või mõisahärra. Tubade sisustus on omanike, von Rammide isikliku maitse järgi valitud pidades silmas iga väiksematki detaili. Oma nimed on toad saanud von Rammide sugupuu järgi, et hoida kauge sugupuu perekonlikke väärtusi.

Mõisahoones on avatud a’ la carte restoran Ramm, mis pakub roogasid erinevatele maitsetele. Lisaks mitmekesisele peamenüüle on eraldi välja töötatud ka grupimenüüd ja lastemenüü. Grupimenüü puhul on vajalik eelnev ettetellimine (vähemalt 5 tööpäeva).

Restorani akendest avaneb kaunis vaade mõisahoone ees asuvale kloostrile ning taga asuvale tiigile ja pargile.
Porikuu festivali raames toimuval gurmeetuuril on võimalik külastada Padise mõisa restorani 13.oktoobril.