Tunne meie tegijaid – Peetri Toll


Kui otsid mõnusat kohta, kus Paldiskis või Pakri poolsaarel peatuda, kas söömiseks, ergutavaks napsuks, sõpradega kohtumiseks, vanade paikade avastamiseks või niisama meelelahutuseks, siis tasub julgesti lisada Peetri Tolli valikutest esimeste hulka.

Tavern Peetri Toll asub stiilses ajaloolises tollihoones, mis on ehitatud seoses sõjasadama ja merekindluse rajamisega Peeter Suure eestvedamisel. Peetri Toll asub kiviviske kaugusel Paldiski raudteejaamast ja on hõlpsasti leitav kahe kiriku vahelt.

Kuigi Rogerwieki ehk Paldiski laht oli rannarahvaste poolt sadamapiirkonnana kasutusel juba muinasajal, sai see eriti tähtsaks alles Peeter I ajal. Põhjasõjas Eesti vallutanud Venemaa tsaar Peeter I otsustad heade looduslike tingimuste tõttu siia rajada sõjasadama ja merekindluse. Ehitus sai alguse 1716 ja jätkus hiljem Jelizaveta Petrovna ja Katariina II ajal. Iinspireerituna nendest ajaloolistest sündumustest, on endises tollihoones rajatud taverni Peetri Toll.

Porikuu festivali ajal ootab Tavern Peetri Toll  28. oktoobril osa saama ekskursiooniga näitusest “Ajaloolised külmrelvad kogu maailmast”.